Utforsk din ide ved hjelp av Step Up
Step Up er en måte å jobbe på som øker sjansen for at innovasjonsprosjekter lykkes, der det hjelper helseledere og idehavere til å se potensiell nytte i den tidlige fasen av et innovasjonsprosjekt
I UNN definerer vi innovasjon som nytt, nyttig og nyttiggjort.
Vi jobber for å:
Hvem kan se idéen min om jeg sender den inn til innovasjonsteamet?
Det er kun du og oss rådgiverne i Innovasjonsteamet, som kan se din idé. Idéen blir kun synlig for andre dersom du som innsender gir ditt samtykke til dette. Dette tar du stilling til på et senere tidspunkt.
Hvem kan sende inn idéer?
Ansatte i foretaket, pasienter, pårørende og eksterne samarbeidspartnere.
Må idéen være ferdig utviklet?
Nei, vi hjelper deg med å utvikle idéen videre.
Hva skjer etter at jeg har sendt inn en idé?
Vi kontakter deg så raskt som mulig for å avtale et møte.
Kan jeg være anonym?
For at vi skal kunne hjelpe deg må du opprette en brukerkonto i portalen, slik at vi kan ta kontakt med deg. Du kan derfor ikke være anonym for oss i innovasjonsteamet.
Hvordan finner jeg finansiering?
Innovasjonsavdelingen har ikke innovasjonsmidler å dele ut, men kan hjelpe deg å finne de rette kildene til finansiering av din idé, og hjelpe deg videre i søknadsprosessen.
Har idéen kommersielt potensiale eller kan jeg ta patent på idéen?
UNN har forvaltingsavtale med teknologioverføringsselskapet (TTO) NorInnova. Vi rådfører oss med TTO dersom idéen kan ha et kommersielt potensial eller dersom den kan patenteres. TTO gir råd om prosessen videre.
Hvordan ivaretas konfidensialitet og immaterielle rettigheter (IPR)?
Innovasjonsteamets rådgivere behandler alle idéer konfidensielt og hjelper deg med å sikre dine og helseforetakenes rettigheter. For å sikre rettigheter fyller idéhaver ut en DOFI (Disclosure Of Inventions) som vurderes av TTO og UNN.
Step Up er en måte å jobbe på som øker sjansen for at innovasjonsprosjekter lykkes, der det hjelper helseledere og idehavere til å se potensiell nytte i den tidlige fasen av et innovasjonsprosjekt